4. ČP v cyklokrosu TOI TOI Cup - Hlinsko 28.10.2010

28.10.2011 18:17

Dnes závod na domácí půdě. Znalost trati a podpora domácích fanoušků hnala naše závodníky dopředu vstříc co nejlepším umístěním. Sešla se ale opravdu silná konkurence. Ve startovním poli, které čítalo 62 závodníků, nechyběla jména jako Christoph Phingsten, Martin Zlámalík, Petr Dlask nebo mistr světa XC Jaroslav Kulhavý a další. Naši závodníci, bratři Filip a Pavel Adelovi, odstartovali dobře a první kola se drželi velice vepředu. Závod byl ale dlouhý, 11 okruhů, a oba kloučci se začali trochu propadat. Nakonec si zbytek závodu drželi své pozice a dokončili Filip na 18. místě a Pavel na 21. místě. Vítězem se stal Němec Phingsten před druhým Lubomírem Petrušem (KC Hlinsko) a třetím Vladimírem Kyzivátem. Další Hlinečtí jezdci Pavlína Šulcová (Merida Biking) byla druhá v ženách a Marek Rauchfuss (Remerx Kolín) v Elitě 11. Naši mlaďoši dojeli následovně: Filip Stehno 17. v žákách a Dan Mayer závod nedokončil.