KPŽ Manitou Chrudimský Maraton 27.8.2011

28.08.2011 15:48

V sobotu 27.8. jsme absolvovali závod v nedaleké Chrudimi. Je to jeden z kultovních závodů kterého se každoročně účastníme již řadu let. Postupem času se však v posledních letech bohužel změnilo pojetí závodu (kvůli stále, více se rozvíjejícímu vlivu "půlmaratonů") a hlavní závod se jel na krátké 50ti kilometrové trati, místo na původní dlouhé 115ti kilometrové. To sice zapříčinilo menší počet závodníků na startu dlouhé, my však nejsme z cukru a víme že 50ku objede každý. Proto jsme tradičně jeli dlouhou. Náš kouč Brudr měl nyní na starosti kromě našich závodníků také další Hlinecké jezdce z jiných týmů, a ukázal že za dlouhou řadu let, kdy se stará o závodníky, má všechno dokonale připravené a vždy má vše po ruce. Proto jsme měli zajištěn velice kvalitní servis s občerstvením a všech 6 závodníků se vešlo do první 15ky celkového pořadí. Z našich se na start postavili Filip Adel, Jarda Sláma a Petr Svoboda a dále Pavel Svoboda s Lubošem Němcem z Vokolek Cycling Teamu a Pavlína Šulcová z Merida Biking. Nejlépe si vedl Pavel který dojel 5. (čas: 04:49:19)  a vyhrál svojí kategorii. Jarda dojel na 7. místě (4:50:46). Filip, který se od začátku držel na 3. pozici byl nečekaně, zákeřně napadnut skupinou vos, které ho ošklivě pobodali a on se musel zbytek závodu trápit, dojel nakonec na 8. místě (05:02:45). Na 9. místě dojel Luboš (05:04:26). Petr dokončil jako 12. (05:06:34) a Pavlína dojela 15. (05:10:36) a vyhrála v ženách. Další hlinečák Marek Rauchfuss z Remerx Cycling týmu dojel na krátké trati na 9. místě. Tento závod byl hlavně přípravou na Specialized Rallye Sudety které se jedou za 14 dní. Věříme že i tam budou naši závodníci atakovat přední pozice.